Elektroniczna rekrutacja do pracy
w Gminie Olsztyn

Dyrektor Miejskiego Zespołu Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Olsztynie ogłasza nabór na stanowisko Głównego Księgowego

A- A+

Postępowanie zostało rozstrzygnięte

Miejska jednostka organizacyjna:
Miejski Zespół Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Olsztynie
Data opublikowania:
22-08-2023
Wymiar i liczba etatów:
1
Obowiązki:
  1. Zakres wykonywanych zadań, obowiązków i odpowiedzialności na stanowisku pracy m.in.:
  1. prowadzenie księgowości jednostki zgodnie z ustawą o rachunkowości,
  2. wykonywanie dyspozycji środkami pieniężnymi,
  3. dokonywanie wstępnej kontroli zgodności operacji gospodarczych i finansowych z planem finansowym oraz kompletności dokumentów dotyczących operacji gospodarczych i finansowych,
  4. przygotowywanie projektów planów finansowych i sprawozdawczości z ich wykonania,
  5. prowadzenie ewidencji syntetycznej i analitycznej dochodów i wydatków,
  6. przestrzeganie dyscypliny finansów publicznych,
  7. nadzorowanie prawidłowego stosowania ustawy o zamówieniach publicznych,
  8. sporządzanie naliczeń odpisów na ZFŚS, planu i sprawozdawczości funduszu, przekazywanie naliczonych odpisów oraz nadzorowanie prawidłowości potrąceń i kontrolowanie zgodności wydatków z  regulaminem  i przepisami prawa,
  9. rozliczanie środków finansowych pozyskanych z dotacji lub konkursów,
  10. sporządzanie okresowych sprawozdań finansowych,
  11. sporządzanie deklaracji podatkowych i statystycznych,
  12. bieżące monitorowanie i kontrola rozliczeń z ZUS, US, PFRON, PPK, z pracownikami, ze zleceniobiorcami i podmiotami zewnętrznymi, a także monitorowanie i kontrola płac,
  13. monitorowanie i kontrola operacji księgowych,
  14. monitorowanie, kontrola oraz wprowadzanie zmian w zakresie obiegu dokumentów,
  15. organizowanie i kierowanie pracą Działu Księgowości,
  16. opracowywanie i nadzór nad przestrzeganiem instrukcji obiegu dokumentów, instrukcji kasowej, instrukcji inwentaryzacji,
  17. kontrola prawidłowości inwentaryzacji (rozliczenie inwentaryzacji rocznej),
  18. gromadzenie i przechowywanie dowodów księgowych oraz pozostałej dokumentacji przewidzianej ustawą.

Wymagania niezbędne:
  1. Wymagania niezbędne:
  1. posiadanie obywatelstwa państwa członkowskiego Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej lub państwa członkowskiego Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA – strony umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym,
  2. niekaralność za umyślne przestępstwa ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwa skarbowe,
  3. posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych,
  4. brak prawomocnego skazania za przestępstwo przeciwko mieniu, przeciwko obrotowi gospodarczemu, przeciwko działalności instytucji Państwowych oraz samorządu terytorialnego, przeciwko wiarygodności dokumentów lub za przestępstwo skarbowe,
  5. znajomość języka polskiego w mowie i piśmie w zakresie koniecznym do wykonywania obowiązków głównego księgowego,
  6. na dzień złożenia wniosku nie podlega zakazowi pełnienia funkcji związanych z dysponowaniem środkami publicznymi zgodnie z ustawą z dnia 17 grudnia 2004 r. o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych (tj. Dz. U. z 2021 r. poz. 289),
  7. spełnia jeden z poniższych warunków:

- ukończyła ekonomiczne jednolite studia magisterskie, ekonomiczne wyższe studia zawodowe, uzupełniające ekonomiczne studia magisterskie lub ekonomiczne studia podyplomowe i posiada co najmniej 3-letnią praktykę w księgowości,

- ukończyła średnią, policealną lub pomaturalną szkołę ekonomiczna i posiada co najmniej 6-letnią praktykę w księgowości,

- jest wpisana do rejestru biegłych rewidentów na podstawie odrębnych przepisów,

- posiada certyfikat księgowy uprawniający do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych, wydane na podstawie odrębnych przepisów

  1. biegła znajomość zagadnień z zakresu rachuności, podatków, rozliczeń z ZUS, US, PEFRON i PPK,
  2. umiejętność organizacji pracy zespołu i delegowania zadań,
  3. rzetelność, dokładność, terminowość w zakresie realizacji zadań,
  4. bardzo dobra znajomość Microsoft Office (Word, Excel),
  5. znajomość programu KSAT.
Wymagania dodatkowe:
  1. Wymagania dodatkowe:
  1. posiadanie doświadczenia z zakresu prowadzenia gospodarki finansowej i księgowości w jednostkach organizacyjnych sektora finansów publicznych – w tym doświadczenie na stanowisku głównego księgowego jednostki budżetowej,
  2. znajomość zasad księgowości budżetowej, planu kont i klasyfikacji budżetowej oraz zasad gospodarki finansowej jednostek budżetowych i dyscypliny finansów publicznych,
  3. znajomość przepisów ustawy o pracownikach samorządowych,
  4. znajomość ustawy o finansach publicznych,
  5. znajomość rachunkowości i sprawozdawczości budżetowej,
  6. znajomość przepisów dotyczących ubezpieczeń społecznych.
Umiejętności:

Posiadanie umiejętności tworzenia prognoz, planów w oparciu o materiały źródłowe i przewidywane założenia.

Wymagane dokumenty i oświadczenia:
  1. Wymagane dokumenty:
  1. życiorys – curriculum vitae,
  2. list motywacyjny,
  3. wypełniony kwestionariusz osobowy dla osób ubiegających się o zatrudnienie,
  4. kserokopie dokumentów potwierdzających wykształcenie,
  5. kserokopie świadectw pracy,
  6. kserokopie dokumentów potwierdzających posiadanie dodatkowych kwalifikacji,
  7. oświadczenie o braku prawomocnego skazania za przestępstwo przeciwko mieniu, przeciwko obrotowi gospodarczemu, przeciwko działalności instytucji państwowych oraz samorządu terytorialnego, przeciwko wiarygodności dokumentów lub za przestępstwo skarbowe,
  8. oświadczenie o niekaralności za przestępstwa umyślne a także zakazem pełnienia funkcji kierowniczych związanych z dysponowaniem środkami publicznymi zgodnie z art. 31 ust.1 pkt 4 ustawy z dnia 17 grudnia 2004r. o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych,
  9. oświadczenie o pełnej zdolności do czynności prawnych, oraz do korzystania w pełni z praw publicznych.

Wymagane dokumenty aplikacyjne: list motywacyjny, szczegółowy życiorys – CV (z uwzględnieniem przebiegu kariery zawodowej) powinny być opatrzone klauzulą:

1. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji na stanowisko Główny Księgowy w MZPiTU w Olsztynie.

2. Podaję dane osobowe dobrowolnie i oświadczam, że są one zgodne z prawdą.

3. Zapoznałem(-am) się z treścią klauzuli informacyjnej, w tym z informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych oraz prawie dostępu do treści swoich danych i prawie ich poprawiania.

Ww. klauzula musi być podpisana przez osobę ubiegającą się o zatrudnienie.

  1. Termin i miejsce składania dokumentów:

Wymagane dokumenty aplikacyjne należy składać mailowo na adres sekretariat@mzpitu.olsztyn.eu, osobiście lub listownie na adres

Miejski Zespół Profilaktyki i Terapii Uzależnień

Al. Wojska Polskiego 8

10-205 Olsztyn

w terminie do dnia 05.09.2023 r. (decyduje data wpływu do MZPiTU w Olsztynie).

Na kopercie należy umieścić dopisek „Dotyczy naboru na stanowisko Główny Księgowy”.

Nabór przeprowadzony zostanie w 2 etapach:

I etap – sprawdzenie ofert pod względem wymagań formalnych,

II etap – rozmowa kwalifikacyjna z wybranymi kandydatami.

Kandydaci spełniający wymagania formalne zakwalifikowani do II etapu naboru, o terminie rozmowy kwalifikacyjnej zostaną powiadomieni telefonicznie. Kandydaci, których oferty zostaną rozpatrzone negatywnie nie będą o tym informowani.

Aplikacje, które wpłyną po określonym terminie nie będą rozpatrywane.

Termin składania ofert:
05-09-2023
Miejsce składania ofert:
Sekretariat Miejskiego Zespołu Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Olsztynie Al. Wojska Polskiego 8
Informacje dodatkowe:

Informacja o wynikach naboru będzie umieszczona na stronie mzpitu.olsztyn.eu oraz na tablicy informacyjnej w Miejskim Zespole Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Olsztynie Al. Wojska Polskiego 8, 10-225 Olsztyn.

Klauzula informacyjna

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:

  1. administratorem Pani/Pana danych osobowych będzie Miejski Zespół Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Olsztynie z siedzibą w Olsztynie, Al. Wojska Polskiego 8
  2. kontakt z Inspektorem Ochrony Danych – agnieszka.mikulska@szip.eu
  3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu aktualnej rekrutacji - na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. oraz Kodeksu Pracy z dnia 26 czerwca 1974 r.
  4. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres rekrutacji i nie będą udostępniane innym odbiorcom
  5. posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody
  6. ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
  7. podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak niezbędne do przeprowadzenia procesu rekrutacji.

Bliższe informacje w sprawie naboru można uzyskać pod numerem tel. 89535-77-78 (sekretariat).

Rejestr zmian