29/2024/UMO - INSPEKTOR DS. SPÓŁEK MIEJSKICH W WYDZIALE PRAWNYM URZĘDU MIASTA OLSZTYNA, PL. JANA PAWŁA II 1

Urząd Miasta Olsztyna
Data opublikowania:
22-03-2024
1
Obowiązki:

1) Prowadzenie obsługi administracyjno-organizacyjnej w zakresie pełnienia przez Gminę funkcji organu założycielskiego i właściciela spółek,

2) Obsługa posiedzeń Zgromadzenia Wspólników wynikających z nadzoru właścicielskiego nad działalnością spółek komunalnych Miasta,

3) Przechowywanie dokumentów o utworzeniu/przekształceniu spółek komunalnych,

4) Aktualizacja zmian zachodzących w kapitałach zakładowych Spółek.

5) Opracowywanie analiz oraz koncepcji dotyczących rozporządzaniem udziałami i akcjami jednoosobowych spółek gminy oraz spółek z większościowym i mniejszościowym udziałem Miasta.

Wymagania niezbędne:
  • obywatelstwo polskie,
  • wykształcenie wyższe,
  • co najmniej 3 letni staż pracy,
  • co najmniej rok pracy na stanowisku urzędniczym,
  • znajomość ustaw:
    - Kodeks spółek handlowych,
    - Ustawa o zasadach kształtowania wynagrodzeń osób kierujących niektórymi spółkami,
    - Ustawa o zasadach zarządzania mieniem państwowym,
  • pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych,
  • brak skazania prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe.
Wymagania dodatkowe:
  • praca w administracji publicznej w strukturze nadzoru nad spółkami komunalnymi,
  • wykształcenie o kierunku prawo, administracja,
Umiejętności:
  • Terminowe, poprawne i dokładne wykonywanie prac,
  • Organizacja pracy własnej,
  • Aktualność i kompleksowość wiedzy,
  • Komunikacja ze współpracownikami i interesantami,
  • Samodzielność,
  • Kultura osobista.
  • list motywacyjny,
  • skan lub zdjęcie dyplomu ukończenia studiów wyższych,
  • skany lub zdjęcia dokumentów potwierdzających staż pracy (świadectwa pracy, zaświadczenie o aktualnym zatrudnieniu),
  • skany lub zdjęcia dokumentów potwierdzających co najmniej rok pracy na stanowisku urzędniczym,
  • skany lub zdjęcia dokumentów potwierdzających wymagania dodatkowe (w przypadku ich posiadania).
Termin składania ofert:
01-04-2024