RADCA PRAWNY W BIURZE DS. OBSŁUGI PRAWNEJ URZĘDU MIASTA OLSZTYNA PL. JANA PAWŁA II 1

Urząd Miasta Olsztyna
Data opublikowania:
08-02-2023
1
Obowiązki:

1. opiniowanie pod względem prawnym i redakcyjnym zarządzeń Prezydenta Olsztyna,
2. udzielanie opinii prawnych na żądanie Prezydenta, Zastępców Prezydenta oraz porad prawnych dyrektorom komórek organizacyjnych i pracownikom Urzędu,
3. przygotowywanie projektów rozstrzygnięć w sprawach sporów kompetencyjnych pomiędzy jednostkami organizacyjnymi Urzędu,
4. prowadzenie spraw zastępstw sądowych,
5. opiniowanie decyzji, postanowień, projektów umów cywilnoprawnych oraz innych druków pod względem formalno – prawnym i redakcyjnym,
6. uczestniczenie w posiedzeniach Kolegium Prezydenta,

Wymagania niezbędne:
  • obywatelstwo polskie,
  • wykształcenie wyższe o kierunku prawo,
  • wpis na listę radców prawnych,
  • co najmniej 3 letnie doświadczenie w pracy  na stanowisku radcy prawnego,
  • znajomość zasad funkcjonowania samorządu terytorialnego,
  • brak skazania prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe,
  • pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych,
Wymagania dodatkowe:

Umiejętności:
  • wykonywanie prac terminowo,
  • wykonywanie prac bezbłędnie,
  • aktualność i kompleksowość wiedzy potrzebnej na zajmowanym stanowisku,
  • inicjatywa i zaangażowanie w pracę,
  • poprawność interpretowania przepisów i stosowania ustaw.
  • list motywacyjny,
  • skan lub zdjęcie dyplomu ukończenia studiów wyższych,
  • skan lub zdjęcie dokumentu potwierdzającego uprawnienia radcy prawnego,
  • skan lub zdjęcie dokumentów potwierdzających co najmniej 3 letnie doświadczenie w pracy  na stanowisku radcy prawnego,
Termin składania ofert:
19-02-2023