w Gminie Olsztyn

Nabór na stanowisko głównego księgowego

A- A+

Postępowanie zostało rozstrzygnięte

Informujemy, że na stanowisko Głównego księgowego w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Olsztynie została wybrana:

PANI MAGDALENA OZGA zam. OLSZTYN

kandydatka spełniła wszystkie wymagania określone w ogłoszeniu o naborze.

Olsztyn, 02.10.2023r.

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 1 w Olsztynie
Data opublikowania:
31-07-2023
1
Obowiązki:
  1. Sporządzanie planów dochodów i wydatków oraz kontrolowanie realizacji tych planów.
  2. Prowadzenie rachunkowości jednostki zgodnie z obowiązującymi przepisami.
  3. Prowadzenie inwentaryzacji składników majątkowych oraz finansowe jej rozliczanie.
  4. Odpowiedzialność za prawidłową gospodarkę środkami budżetowymi
  5. Prawidłowe pobieranie i odprowadzenie dochodów.
  6. Dokonywanie przelewów drogą elektroniczną
  7. Prowadzenie rozliczeń bankowych.
  8. Prowadzenie korespondencji w zakresie spraw finansowych.
  9. Opracowywanie projektów przepisów wewnętrznych wydawanych przez Kierownika jednostki, dotyczących prowadzenia rachunkowości, a w szczególności zakładowego planu kont, obiegu dokumentów księgowych, zasad prowadzenia i rozliczenia inwentaryzacji.
  10. Wyliczanie wynagrodzeń, sporządzanie listy płac i świadczeń z ubezpieczenia społecznego.
  11. Odpowiedzialność za przestrzeganie dyscypliny finansowo-budżetowej oraz zasad prawidłowej i oszczędnej gospodarki budżetowej.
  12. Odpowiedzialność za całokształt prac związanych z działalnością finansowo-księgową jednostki.
  13. Dokonywanie wstępnej kontroli i rzetelności dokumentów dotyczących operacji finansowych.
  14. Sporządzanie analiz i sprawozdań finansowych jednostki.
  15. Dokonywanie rozliczeń z ZUS, Urzędem Skarbowym i Urzędem Pracy oraz PFRON.
  16. Dokonywanie analizy kosztów i wydatków jednostki.
  17. Sporządzanie rocznego sprawozdania finansowego.
  18. Prawidłowe przechowywanie i zabezpieczanie dokumentów finansowo – księgowych,
  19. Znajomość planu kont, instrukcji obiegu dokumentów i innych zarządzeń regulujących funkcjonowanie gospodarki finansowej.
  20. Wykonywanie innych niewymienionych wyżej zadań, które z mocy prawa lub przepisów wewnętrznych wydanych przez kierownika jednostki należą do kompetencji głównego księgowego.
Wymagania niezbędne:

Zgodnie z art. 54 ustawy o finansach publicznych  z 27 sierpnia 2009 r. (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 305, 1236,1535, 1773, 1927,1981, 2054, 2270), kandydat musi spełniać następujące wymagania:

  1. Posiada obywatelstwo polskie lub obywatelstwo krajów Unii Europejskiej lub innych państw, których obywatelom przysługuje na podstawie umów międzynarodowych
    lub przepisów prawa wspólnotowego prawo do podjęcia zatrudnienia na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,
  2. Posiada pełną zdolność do czynności prawnych oraz korzysta z pełni praw publicznych,
  3. Nie był karany za przestępstwa popełnione umyślnie przeciwko mieniu, obrotowi gospodarczemu, działalności instytucji państwowych oraz samorządu terytorialnego, przeciwko wiarygodności dokumentów lub za przestępstwo skarbowe,
  4. Zna język polski w mowie i piśmie w zakresie koniecznym do wykonywania obowiązków głównego księgowego,
  5. Zna przepisy prawa na zajmowanym stanowisku dotyczących rachunkowości budżetowej, finansów publicznych,
  6. Posiada umiejętność biegłej obsługi komputera i programów niezbędnych do obsługi budżetu, w tym programów księgowych oraz pakietu Ms OFFICE,
  7. Spełnia jeden z poniższych warunków:
  • ukończył ekonomiczne jednolite studia magisterskie, ekonomiczne wyższe studia zawodowe, uzupełniające ekonomiczne studia magisterskie lub ekonomiczne studia podyplomowe i posiadanie co najmniej trzyletniej praktyki w księgowości,
  • ukończył średnią, policealną lub pomaturalną szkołę ekonomiczną i posiada co najmniej sześcioletnią praktykę w księgowości,
  • jest wpisany do rejestru biegłych rewidentów na podstawie odrębnych przepisów,
  • posiada certyfikat księgowy uprawniający do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych albo świadectwo kwalifikacyjne uprawniające do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych, wydane na podstawie odrębnych przepisów.
  1. Stan zdrowia pozwala na zatrudnienie na określonym stanowisku,
  2. Ma nieposzlakowaną opinię.
Wymagania dodatkowe:
  1. Znajomość zasad księgowości budżetowej w jednostkach samorządu terytorialnego.
  2. Znajomość przepisów ustawy o rachunkowości i ustawy o finansach publicznych oraz przepisów dotyczących odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych, a także aktów wykonawczych; znajomość przepisów podatkowych, przepisów płacowych, przepisów ZUS.
  3. Umiejętność sporządzania planów i sprawozdań budżetowych,
  4. Znajomość obsługi komputera a szczególnie Microsoft Word, Excel i Internet,
  5. Znajomość obsługi programu Płatnik oraz obsługi programu finansowo-księgowego KSAT.
  6. Mile widziane jest doświadczenie na stanowisku głównego księgowego w jednostce budżetowej.
Umiejętności:
  1. Terminowe, poprawne i dokładne wykonywanie prac,
  2. Organizacja pracy własnej,
  3. Aktualność i kompleksowość wiedzy,
  4. Komunikacja ze współpracownikami i interesantami,
  5. Samodzielność,
  6. Kultura osobista.
  1. Życiorys (Curriculum Vitae) wraz z numerem telefonu, opatrzony własnoręcznym podpisem kandydata.
  2. List motywacyjny z uzasadnieniem przystąpienia do naboru oraz opatrzony własnoręcznym podpisem kandydata.
  3. Kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie.
  4. Kopie dokumentów potwierdzające uzyskany poziom wykształcenia, kopie dokumentów potwierdzających posiadanie wymaganego stażu pracy na stanowisku księgowego (świadectwa pracy lub zaświadczenia), uwierzytelnione własnoręcznym podpisem z klauzulą „za zgodność z oryginałem”.
  5. Kopie dokumentów potwierdzające inne kwalifikacje,
  6. Kopie dokumentów potwierdzające dotychczasowe zatrudnienie,
  7. Oświadczenie o niekaralności.
  8. Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych, pełnej zdolności do czynności prawnych.
  9. Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego.
  10. Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych kandydata
    dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą
    z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2019 r., poz.1781) oraz ustawą z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych (t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 1282, z 2021r. poz. 1834).
  11. Oświadczenie o zapoznaniu się z klauzulą informacyjną o przetwarzaniu danych osobowych w Poradnia Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Olsztynie zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE  (Rozporządzenie o ochronie danych osobowych).
  12. Wszystkie wymagane dokumenty muszą być złożone w języku polskim i podpisane własnoręcznym czytelnym podpisem.
Termin składania ofert:
15-09-2023
Informacje dodatkowe:

Informacja o warunkach pracy na stanowisku:

  1. Umowa o pracę w wymiarze 1 etatu na czas określony, z możliwością zatrudnienia na czas nieokreślony.
  2. Miejsce wykonywania pracy: Poradnia Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Olsztynie (możliwość pracy zdalnej).
  3. Stanowisko pracy związane z obsługą komputera, urządzeń biurowych, współpracą
    z pracownikami jednostki oraz instytucjami zewnętrznymi.

 Informacje dodatkowe:

KLAUZULA INFORMACYJNA dla kandydata do pracy

      Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2   rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO"), Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna nr 1 w Olsztynie  przekazuje Pani/Panu informacje na temat przetwarzania Pani/Pana danych osobowych w PPP1,  oraz informuje o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

  1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna nr 1  w Olsztynie,  ul. Turowskiego 3, 10-685 Olsztyn, e-mail: sekretariat@ppp1.olsztyn.eu
  2. Funkcję Inspektora Ochrony Danych pełni:

   Anna Szleszyńska,  adres e-mail: o.d.annaszleszynska@gmail.com

  1. Pani/Pana dane osobowe, w zakresie: imię (imiona), nazwisko, datę  urodzenia,  wskazane dane kontaktowe, wykształcenie, kwalifikacje zawodowe, przebieg dotychczasowego zatrudnienia, informacje dot. braku przeciwskazań do pracy na zajmowanym stanowisku, przetwarzane będą w celu zawarcia przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego na wolne stanowisko (art. 6 ust. 1 pkt. a), b) RODO).
  2. Udział Pani/Pana w naborze na wolne stanowisko pracy, jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na przetwarzanie Pani / Pana danych osobowych
  3. Pani/Pana dane osobowe, będą przetwarzane przez okres  przeprowadzania naboru
    i wyłonienia kandydata na wolne stanowisko pracy w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej nr 1 w Olsztynie. W sytuacji, gdy  ostanie Pani/Pan wybrana/y
    w procesie naboru na dane stanowisko to Pani/Pana dokumenty z naboru zostaną włączone do akt osobowych i będą przetwarzane zgodnie z przepisami prawa.
  4. Ponadto jeżeli zostanie Pani/Pan wybrana na dane stanowisko w procesie naboru, to Pani/Pana dane osobowe w zakresie imienia i nazwiska oraz objętego stanowiska będą podane do publicznej wiadomości na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej nr 1 w Olsztynie. oraz na stronie Urzędu Miasta Olsztyn – Elektroniczna rekrutacja do pracy w Gminie Olsztyn, pod adresem: https://praca.olsztyn.eu/
  5. W przypadku negatywnego rozpatrzenia Pani/Pana kandydatury, jeżeli złożone dokumenty nie zostaną odebrane w terminie 2 tygodni od ogłoszenia wyniku, zostaną zniszczone.
  6. Pani/Pana dane osobowe  mogą być udostępniane jedynie podmiotom uprawnionym do ich przetwarzania tj. organom sprawującym nadzór pedagogiczny  oraz nadzór organizacyjny,  w zakresie i w celach, które wynikają z przepisów powszechnie obowiązującego prawa.
  7. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także przenoszenia danych w zakresie wynikającym z przepisów prawa.
  8. Przysługuje Pani/Panu również prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania spowoduje, że dalszy udział  Pani/Pana w naborze na wolne stanowisko pracy  nie będzie możliwy.
  9. Pani/Pana dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany.
  10. Przysługuje Pani/Panu  prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,  gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Państwa dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia                                27 kwietnia 2016 r.

 Forma i termin składania ofert:

Wymagane dokumenty należy składać osobiście, przesyłać pocztą na adres placówki: Poradnia Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Olsztynie, ul. Turowskiego 3, 10-685 Olsztyn lub poprzez formularz aplikacyjny.
Dokumenty powinny być złożone w zamkniętej kopercie z opisem „Nabór na stanowisko głównego księgowego” w terminie do 15.09.2023 r. w godz. 8.00–15.00.
Wszelkie informacje w sprawach rekrutacji, w tym o spełnieniu bądź nie, wymogów formalnych, można uzyskać telefonicznie: 89 5272003 lub mailowo: sekretariat@ppp1.olsztyn.eu.