PODINSPEKTOR DS. WYMIARU PODATKÓW LOKALNYCH I OBSŁUGI PODATNIKA W WYDZIALE PODATKÓW I OPŁAT URZĘDU MIASTA OLSZTYNA PL. JANA PAWŁA II 1

A- A+

Postępowanie zostało rozstrzygnięte

Informujemy, że nabór na stanowisko podinspektor ds. wymiaru podatków lokalnych i obsługi podatnika w Wydziale Podatków i Opłat w Urzędzie Miasta Olsztyna nie został rozstrzygnięty.

Olsztyn, 09.02.2023r

Urząd Miasta Olsztyna
Data opublikowania:
23-01-2023
1
Obowiązki:
  1. Dokonywanie czynności sprawdzających pod względem formalnym, rachunkowym i merytorycznym deklaracji, w tym dokonywanie analizy porównawczej pomiędzy danymi zawartymi w deklaracji podatkowej a Ewidencją Gruntów i Budynków, Księgami Wieczystymi oraz Krajowym Rejestrem Sądowym.
  2. Wprowadzanie danych do ewidencji podatkowej.
  3. Prowadzenie rejestru przypisów i odpisów.
  4. Dokonywanie przypisów i odpisów zobowiązań podatkowych wynikających ze złożonych deklaracji podatkowych.
  5. Prowadzenie pod nadzorem postępowań podatkowych dla osób prawnych oraz jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej.
  6. Przygotowywanie projektów decyzji podatkowych dla osób prawnych oraz jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej.
  7. Udzielanie informacji o przepisach prawa podatkowego w zakresie podatków lokalnych.
  8. Obsługa interesantów.
  9. Sporządzanie projektów zawiadomień o przypadkach naruszeń przepisów prawa mogących skutkować odpowiedzialnością karno-skarbową.
Wymagania niezbędne:
  • obywatelstwo polskie
  • wykształcenie wyższe: ekonomia lub administracja lub prawo lub zarządzanie,
  • znajomość przepisów:
     - ustawy Ordynacja podatkowa,
     - ustawy o podatkach i opłatach lokalnych,
     - ustawy o podatku rolnym,
     - ustawy o podatku leśnym,
    - ustawy o opłacie skarbowej,
  •  brak skazania prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe,
  • pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych,
Wymagania dodatkowe:
  • co najmniej 1 rok pracy na stanowisku związanym postępowaniami podatkowymi w administracji podatkowej lub podmiotach zajmujących się doradztwem podatkowym,
Umiejętności:
  • terminowość i dokładność,
  • umiejętność pracy w zespole,
  • komunikatywność,
  • chęć podnoszenie kwalifikacji,
  • kultura osobista
  • list motywacyjny,
  • skan lub zdjęcie dyplomu ukończenia studiów wyższych,
  • skan lub zdjęcie dokumentów potwierdzających wymagania dodatkowe (w przypadku ich posiadania)
Termin składania ofert:
05-02-2023