PODINSPEKTOR DS. WYMIARU PODATKÓW LOKALNYCH I OBSŁUGI PODATNIKA W WYDZIALE PODATKÓW I OPŁAT URZĘDU MIASTA OLSZTYNA PL. JANA PAWŁA II 1

A- A+

Postępowanie zostało rozstrzygnięte

Informujemy, że na trzy stanowiska podinspektora ds. wymiaru podatków lokalnych i obsługi podatnika w  Wydziale Podatków i Opłat w Urzędzie Miasta Olsztyna  zostali  wybrani:

PANI AGNIESZKA ŁOSIAK zam. OLSZTYN

 PANI AGNIESZKA ZĘGOTA - MURAWSKA  zam. OLSZTYN

PAN MICHAŁ PRZYBYSZEWSKI zam. PŁOŃSK

kandydaci  spełnili  wszystkie wymagania określone w ogłoszeniu o naborze.

Olsztyn, 20.10.2023r.

Urząd Miasta Olsztyna
Data opublikowania:
27-09-2023
Wymiar i liczba etatów:
3
Obowiązki:
  1. Prowadzenie pod nadzorem postępowań podatkowych dla osób fizycznych, osób prawnych oraz jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej,
  2. Dokonywanie czynności sprawdzających pod względem formalnym, rachunkowym i merytorycznym deklaracji, w tym dokonywanie analizy porównawczej pomiędzy danymi zawartymi w deklaracji podatkowej a Ewidencją Gruntów i Budynków, Księgami Wieczystymi oraz Krajowym Rejestrem Sądowym.
  3. Wprowadzanie danych do ewidencji podatkowej.
  4. Prowadzenie rejestru przypisów i odpisów.
  5. Dokonywanie przypisów i odpisów zobowiązań podatkowych.
  6. Przygotowywanie projektów decyzji podatkowych.
  7. Obsługa interesantów.
  8. Sporządzanie projektów zawiadomień o przypadkach naruszeń przepisów prawa mogących skutkować odpowiedzialnością karno-skarbową.
Wymagania niezbędne:
  • obywatelstwo polskie
  • wykształcenie wyższe o kierunku prawo lub administracja lub ekonomia lub zarządzanie,
  • znajomość przepisów:
     - ustawy Ordynacja podatkowa,
     - ustawy o podatkach i opłatach lokalnych,
     - ustawy o podatku rolnym,
     - ustawy o podatku leśnym,
    - ustawy o opłacie skarbowej,
  •  brak skazania prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe,
  • pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych,
Wymagania dodatkowe:
  • co najmniej 1 rok pracy na stanowisku związanym postępowaniami podatkowymi w administracji podatkowej lub podmiotach zajmujących się doradztwem podatkowym,
Umiejętności:
  • terminowość i dokładność,
  • umiejętność pracy w zespole,
  • komunikatywność,
  • chęć podnoszenie kwalifikacji,
  • kultura osobista
  • list motywacyjny,
  • skan lub zdjęcie dyplomu ukończenia studiów wyższych,
  • skan lub zdjęcie dokumentów potwierdzających wymagania dodatkowe (w przypadku ich posiadania)
Termin składania ofert:
08-10-2023