ZASTĘPCA KIEROWNIKA URZĘDU STANU CYWILNEGO W URZĘDZIE MIASTA OLSZTYNA, PL. JANA PAWŁA II 1

A- A+

Postępowanie zostało rozstrzygnięte

Informujemy, że na stanowisko Zastępcy Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Urzędzie Miasta Olsztyna została wybrana:

PANI JOLANTA SKRYCKA zam. OLSZTYN

Kandydatka spełniła wszytskie wymagania określone w ogłoszeniu o naborze.

Olsztyn, 29.03.2023r.

Urząd Miasta Olsztyna
Data opublikowania:
16-02-2023
1
Obowiązki:
  1. kierowanie całokształtem pracy USC, zapewnienie prawidłowego i terminowego wykonywania zadań USC,
  2. rejestracja aktów stanu cywilnego
    - urodzeń,
    - małżeństw,
    - zgonów,
  3. transkrypcja aktów stanu cywilnego, wydanych poza granicami kraju,
  4. wydawanie odpisów z rejestru stanu cywilnego,
  5. nadawanie numeru PESEL przy sporządzaniu aktu urodzenia,
  6. przenoszenie aktów stanu cywilnego do rejestru stanu cywilnego,
  7. wydawanie decyzji i zaświadczeń wynikających z ustawy o aktach stanu cywilnego,
  8. przyjmowanie oświadczeń o:
    - wstąpieniu w związek małżeński,
    - wyborze nazwiska,
    - uznaniu ojcostwa,
    - zmianie imion dziecka,
    - zmianie wskazanego przez małżonków nazwiska dziecka albo wyborze nazwiska, jeżeli
       nie zostało wskazane w akcie małżeństwa,
    - powrocie osoby rozwiedzionej do nazwiska noszonego przez zawarciem związku małżeńskiego,
  9. wydawanie zaświadczeń o zdolności prawnej obywatela polskiego do zawarcia małżeństwa za granicą,
  10. wydawanie zezwoleń na zawarcie związku małżeńskiego przed upływem miesięcznego terminu do zawarcie małżeństwa,
  11. przyjmowanie zapewnień o baraku okoliczności wyłączających zawarcie małżeństwa do ślubów cywilnych i wyznaniowych.
  12. udzielanie ślubów w Urzędzie Stanu Cywilnego i poza nim,
  13. wydawanie zaświadczeń do zawarcia związku małżeńskiego konkordatowego,
  14. wydawanie zaświadczeń o stanie cywilnym,
  15. uzupełnianie, prostowanie, odtworzenie treści aktów stanu cywilnego,
  16. sporządzanie wzmianek dodatkowych w rejestrze stanu cywilnego na podstawie prawomocnych orzeczeń sądów, ostatecznych decyzji, odpisów aktu stanu cywilnego, protokołów kierowników USC i konsulów,
  17. sporządzanie przypisków w aktach w rejestrze stanu cywilnego,
  18. wydawanie decyzji w sprawie zmian imion i nazwisk,
  19. sporządzanie zbiorczych zestawień i przekazywanie do Urzędu Statystycznego i Wojewody Warmińsko – Mazurskiego,
  20. prowadzenie archiwum akt stanu cywilnego,
  21. sporządzanie wniosków o nadanie medali za długoletnie pożycie małżeńskie,
  22. organizowanie i prowadzenie uroczystości jubileuszowych długoletniego pożycia małżeńskiego,
Wymagania niezbędne:
  • obywatelstwo polskie,
  • ukończenie wyższych studiów  magisterskich prawniczych lub administracyjnych
    lub ukończenie wyższych studiów prawniczych lub administracyjnych za granicą, o którym mowa w art. 326 ust. 1 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. - Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U. z 2022 r. poz. 574, z późn. zm.), albo uznany za równoważny polskiemu dyplomowi potwierdzającemu uzyskanie tytułu zawodowego magistra zgodnie z art. 327 ust. 1 tej ustawy lub ukończenie wyższych studiów magisterskich i podyplomowych w zakresie administracji,
  • co najmniej 4 letni staż pracy zawodowej w tym co najmniej 3 lata stażu pracy na stanowiskach urzędniczych w urzędach lub w samorządowych jednostkach organizacyjnych, w służbie cywilnej, w urzędach państwowych lub w służbie zagranicznej, z wyjątkiem stanowisk pomocniczych i obsługi,
  • znajomość przepisów:
    - Prawo o aktach stanu cywilnego,
    - Kodeks rodzinny i opiekuńczy,
    - Rozporządzenie w sprawie przenoszenia aktów stanu cywilnego do rejestru stanu cywilnego,
    - Rozporządzenie w sprawie sposobu prowadzenia rejestru stanu cywilnego oraz akt zbiorowych rejestracji stanu cywilnego,
    - Rozporządzenie w sprawie nadania lub zmiany numeru PESEL,
    - Ustawa o zmianie imienia i nazwiska,
    - Rozporządzenie w sprawie określenia wzoru  łańcucha z wizerunkiem orła i sposobu jego    noszenia przez kierownika urzędu stanu cywilnego,
    - Kodeks postępowania administracyjnego,
  • znajomość pracy w systemie „ŹRÓDŁO” służącym do obsługi Systemu Rejestrów Państwowych,
  • dobry stan zdrowia,
  • pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych
  • brak skazania prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe,

Wymagania dodatkowe:
  • studia podyplomowe z zakresu zarządzanie zasobami ludzkimi lub administracji w zakresie rejestracji stanu cywilnego
  • co najmniej 2 letnie doświadczenie w zakresie zarządzania zespołami ludzkimi
Umiejętności:
  • terminowość i dokładność,
  • umiejętność prawidłowego stosowania wiedzy,
  • komunikatywność,
  • kultura osobista
  • umiejętność zarządzania zespołem.
  • umiejętność analitycznego myślenia,
  • list motywacyjny,
  • skan lub zdjęcie dyplomu/dyplomów potwierdzających wymagane wykształcenie,
  • skan lub zdjęcie dokumentów potwierdzających co najmniej 4 letni staż pracy w tym co najmniej 3 lata stażu pracy na stanowiskach urzędniczych w urzędach lub w samorządowych jednostkach organizacyjnych, w służbie cywilnej, w urzędach państwowych lub w służbie zagranicznej, z wyjątkiem stanowisk pomocniczych i obsługi,
  • zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do zajmowania stanowiska kierowniczego,
  • skany lub zdjęcia dokumentów potwierdzających wymagania dodatkowe (w przypadkach ich posiadania).
Termin składania ofert:
26-02-2023